1
Vizyonumuz
Türkiye’nin tüm illerinde insanların mağduriyetlerinin giderilmesi ve haklarının teslim edilmesi için canla başla gece gündüz demeden 7/24 hizmet sunarak başarıya ulaşmak ve hukuk alanında ki bu başarımızı Türkiye genelinde kanıtlamaktır.

Dönmez Hukuk ve Danışmanlık, Ankara’da kurulmuş ve zamanla elde etmiş olduğu başarıları sayesinde birçok farklı bölgede faaliyetlerini genişleterek çalışma hayatına devam etmiştir. Türkiye’nin birçok bölgesinde, hukukun her alanında; Ceza Davaları, Hukuk Davaları, Trafik Kazaları, İş Kazaları, Kamulaştırma ve diğer hukuk branşlarında uzmanlaşmış ekibimiz, başarıları ile fark oluşturmuştur.

2
Misyonumuz

Kuruluşundan bu güne kadar etik kurallara bağlı, insan odaklı, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak mağdurların haklarını tam ve zamanında almalarını sağlayarak, danışanlarının problemlerini çözerek onlara kaliteli bir hizmet vermeyi amaç haline getirmektir.

Ofisimize ulaşan değerli müvekkillerimiz sayesinde Türkiye’nin birçok bölgesinde faaliyette bulunma fırsatı yakalamıştır. Birlikte elde ettiğimiz bu başarı neticesinde Dönmez Hukuk ve Danışmanlık şu an Türkiye’nin çok geniş kitlelerine hitap etmektedir.

En önemli prensibimiz

En önemli prensibimiz; mağduru bir daha mağdur etmemek adına, müvekkillere danışman olarak, hukuksal haklarını göz önüne alarak, en güncel bilgi ve belgelerle yol göstermeyi ilke edinmektir.

Danışan Memnuniyeti →
Alanında Uzman →
7×24 Whatsapp Desteği →
Güvenilir Hizmet →
Güçlü Kadro →
İnsan Odaklı →

Dönmez Hukuk Ve Danışmanlık Kurucumuz

Dönmez Hukuk ve Danışmanlık Kurucumuz

Avukat Hüseyin DÖNMEZ

(Kurucu Yönetici Avukat)

1981 Malatya doğumludur. Hukuk Fakültesi eğitiminden sonra birçok alanda eğitim almış, Yüksek Lisans yapmış 20 yıllık meslek hayatında Hukukun birçok alanında uzmanlaşmıştır. Ceza Hukuku alanında Avukatlık yapmaktadır. Kurucusu ve Yöneticisi olduğu Dönmez Hukuk ve Danışmanlık Ofisinde geniş ekibi ile beraber Hukukun tüm alanlarında Türkiyenin bir çok ilinde faaliyet göstermektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

HİZMETLERİMİZ

AYM Başvuru

Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvurunuzu Beraber Yapalım

AİHM Başvuru

Nihai kararın tebliğinden itibaren 6 ay içinde AİHM’e başvuruda bulunulması gerekir.

Adli Sicil Kaydı Sildirme

Devlet tarafından tutulan, halk dilinde sabıka kaydı olarak da bilinen kayıttır.

Araç Değer Kaybı

Aracınızda değer kaybına sebep olan kaza sonrasındaki 2 yıl içerisinde başvuru yapılması gerekir..

Deport Avukatlığı

Yabancılar, sınır dışı etme kararıyla, menşe ülkesine veya transit gideceği ülkeye ya da üçüncü bir ülkeye sınır dışı edilebilir.

Şirketler Hukuku

Şirket avukatları aynı zamanda anonim şirketleri ile ilgili icra dosyalarını inceleyerek icra dosyaları ile ilgili hukuksal destekleri sunarlar.

Ceza Davaları

Ankara Ceza Hukuku Avukatları, ceza hukuku kapsamına giren tüm davalara bakabilmektedir.

Hukuk Davaları

Bireysel açıdan ele alınması ile beraber günümüzde özel hukuk davaları oldukça fazladır.

Neden bizi tercih etmelisiniz?

Dönmez Hukuk ve Danışmanlık, Ankara’da kurulmuş ve zamanla elde etmiş olduğu başarıları sayesinde birçok farklı bölgede faaliyetlerini genişleterek çalışma hayatına devam etmiştir. Ceza Davaları, Hukuk Davaları, Trafik Kazaları, İş Kazaları, Kamulaştırma ve diğer hukuk branşlarında başarıları ile fark oluşturmuştur.

  • Adli Sicil Kaydı ve Arşiv Kaydı ne demektir?

    Adli sicil kaydı, devlet tarafından tutulan, halk dilinde sabıka kaydı olarak da bilinen kayıttır. Adli sicil kaydına kişilerin ceza ve güvenlik tedbirlerine ilişkin bilgileri kaydedilir. Kesinleşmiş mahkeme kararları adli sicil kaydına işlenir. Buradan silinince arşive aktarılır.

  • Arşiv Kaydı Nasıl Silinir?

    Arşiv kaydı en az 5 yıl geçmesiyle silinir. Ancak; Anayasanın 76.maddesinde sayılan ve bir hak yoksunluğuna neden olan mahkumiyetler bakımından arşiv kaydı -yasaklanmış hakların geri verilmesi kararı alınması koşuluyla- 15 yıl geçmesiyle silinir. Yasaklanmış hakların geri verilmesi kararı alınması koşulu aranmaksızın 30 yıl geçmesiyle silinir. TCK dışındaki kanunlarda bir hak yoksunluğuna neden olan mahkumiyetler bakımından da durum böyledir.  Hükümlünün ölmesi durumunda arşiv kaydı silinir. Fiilin suç olmaktan çıkması durumunda adli sicil ve arşiv kayıtları silinir.

  • Adli sicil kaydı nasıl silinir?

    Şartları oluştuğunda adli sicil kaydının kanunen silinmesi gerekir fakat mevcut durumda silinebilmesi için gerekli evrakları hazırlayıp Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğüne bir dilekçe ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Hakkımızda

Dönmez Hukuk ve Danışmanlık, Ankara’da kurulmuş ve zamanla elde etmiş olduğu başarıları sayesinde birçok farklı bölgede faaliyetlerini genişleterek çalışma hayatına devam etmiştir. Türkiye’nin birçok bölgesinde, hukukun her alanında;

 Ceza Davaları, Hukuk Davaları, Trafik Kazaları, İş Kazaları, Kamulaştırma ve diğer hukuk branşlarında uzmanlaşmış ekibimiz, başarıları ile fark oluşturmuştur.

Dönmez Hukuk ve Danışmanlık

Bu durumun farkına vararak ofisimize ulaşan değerli müvekkillerimiz sayesinde Türkiye’nin birçok bölgesinde faaliyette bulunma fırsatı yakalamıştır.

Birlikte elde ettiğimiz bu başarı neticesinde Dönmez Hukuk ve Danışmanlık şu an Türkiye’nin çok geniş kitlelerine hitap etmektedir.

Davalar ve Başvurular

Ankara’da Ceza ve Hukuk Davaları, Yaralanmalı ve Ölümlü Trafik Kazaları Tazminatları, Araç Değer Kaydı, Araç Pert Tazminatı, Yaralanmalı ve Ölümlü İş Kazaları Tazminatları, Maluliyet Tazminatları, Kamulaştırma Tazminatları, Ankara’da AYM Bireysel BaşvurularıAnkara AİHM Bireysel Başvuruları, Adli Sicil Kaydı Sildirme İşlemleri ve birçok alanda Türkiye Genelinde hizmet vermeye devam etmekteyiz.

En önemli prensibimiz!

En önemli prensibimiz; mağduru bir daha mağdur etmemek adına, müvekkillere danışman olarak, hukuksal haklarını göz önüne alarak, en güncel bilgi ve belgelerle yol göstermeyi ilke edinmektir…..

“Eğer tırmanmaya devam edersen her zirve ulaşılabilirdir.”

Dönmez Hukuk ve Danışmanlık olarak her zaman için danışanlarımızın hakkını savunmaya devam edeceğiz.